Haber
18 Mart 2019 - Pazartesi 21:02
 
ERBAA DA BEKLENEN HASTANE AÇILIŞI YAPILDI
TÖRENLE AÇILDI
ERBAA Haberi
ERBAA DA BEKLENEN HASTANE AÇILIŞI YAPILDI

Erbaa Devlet Hastanesi Törenle Açıldı Erbaa ilçesinde 150 yataklı Devlet Hastanesinin açılışı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın katılımıyla yapıldı. Yavuz Sultan Selim Mahallesi'nde 2016 yılında 41 milyon 250 bin lira bedelle yapımına başlanan 150 yataklı Erbaa Devlet Hastanesinin açılışına Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan, Özlem Zengin, Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan, Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Erbaa Büyümeden ve Güçlenmeden Payını Alıyor Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, Tokat Milletvekili Özlem Zengin’ın ardından konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat’ın doğasıyla, tarihiyle, kültürüyle her alanda büyüyen ve gelişen bir yer olduğunu, Erbaa’nın da tarımda, sanayide, eğitimde, altyapıda, sağlıkta parlayan yıldız ilçelerden birisi olduğunu söyledi. Türkiye büyürken, güçlenirken, Erbaa’nın da bu büyümeden, güçlenmeden payını aldığını ve ilçenin büyüdüğünü, geliştiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Güçlü Türkiye’de inşallah daha güzel işler olacak. Erbaamız da daha güçlenecek, zenginleşecek. İnsanlarımız daha çok istihdam edilecek. Erbaa hem Tokat ekonomisine, hem Türkiye ekonomisine kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla anlamlı ve önemli katkıda bulunacaktır. Sağlık çalışanlarımızın eserleriyle gurur duyuyoruz.

 

Bu eserin yapılmasında Sayın Bakanımız siz büyük gayret gösterdi. Bir an önce 8 milyon sadece mefruşat için gönderdiniz. Bu hastane 75 milyona mal oldu. “Bir an önce açalım Erbaalı hemşehrilerimize sağlık şifa dağıtalım” dediniz. Ayrıca teşekkür ediyorum. Sadece Tokat’ta 2002 yılından beri sadece sağlık yatırımlarına 570 milyon harcama yapıldı. İnşallah daha da çok yapılacak. Memleketimizin insanları için daha da çok yapılacak.” dedi. Sağlıkta Dönüşümde Önemli Mesafe Katettik Daha sonra konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı olarak, halkın sağlıklı hayat tarzının benimsendiği, herkesin sağlık hakkının korunduğu, ihtiyaç halindeki herkesin vaktinde ve kaliteli sağlık hizmetine kolayca erişebildiği bir Türkiye'yi hedeflemekte olduklarını ifade etti. Bakan Fahrettin Koca, "82 milyon vatandaşımızın hakkaniyetli, kaliteli, nitelikli, sürdürülebilir sağlık hizmetine kavuşabilmesi ana hedefimiz olacaktır. Bugün bu ilçe hastanelerimizden en yenisi olan Erbaa Devlet Hastanemizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Hastanemizin şifa dağıtan bir kapı olması temennisi ile hepinize sağlıklı bir ömür dilerim" dedi. Bakan Fahrettin Koca, sağlıkta dönüşümde önemli bir mesafe kat edildiğini belirterek, "Son dönem özellikle şehir hastaneleri ile sağlıkta geldiğimiz noktayı taçlandırmak istiyoruz.

 

9. Hastanemizi geçen hafta Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımları ile açtık. Biz yeni dönemde özellikle şehir hastanelerimizi bulundukları bölgede son nokta anlamında hizmet veren özellikle hastanın başka sağlık kuruluşuna sevk edilmediği ve üniversite işbirliği ile faaliyet gösteren hizmet eden araştırmanın klinik çalışmalarında zirvede yapılabilir olduğu bir sağlık kuruluşu olarak hedefliyoruz. Bu çerçevede baktığımızda Tokat'ımız içinde benzer şekilde fonksiyonu ile şehir hastanesi fonksiyonunda işlev görecek bir bölge hastanesine ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz" diye konuştu.

Tokat’a da genel anlamda 16 yıllık süreçte birçok hastane yapıldığını ifade eden Bakan Fahrettin Koca, “Şimdi inşaatı devam eden hastanelerimizde var. 112 acil istasyonu sayımızı 16 yıl önce 10 iken şimdi 27 sayısına çıkardık. Bugün ambulans teslim töreni yaptık. Tokat’a 10 ambulanslarının 5’ni bugün teslim etmiş olduk. Önümüzdeki dönemde 5 ambulansımızı teslim etmiş olacağız, şimdiden hayırlı olsun diyorum. Erbaa Devlet hastanemiz ise 219 yatak kapasiteli 38.254 metre² bir arsaya sahip 7 adet polikliniği ve 17 adet yoğun bakım yatağından oluşmakta, 6 tane ameliyathanesi ile tam teşekküllü bir hastane. Toplam maliyeti 75 milyon. Şimdiden hayırlı olsun diyorum ve bu duygularla bu hastanenin şifa merkezi olmasının temennisinde bulunuyorum.” diye konuştu.

 

Yapılan konuşmaların ardından dualarla hastanenin açılışı kurdele kesilerek yapıldı. Açılışın ardından Bakan Koca, hastanede incelemelerde bulunarak hastaları ziyaret etti. Çocuk servisinde tedavi gören minik çocukları ziyaret eden Bakan Fahrettin Koca ve Vali Dr. Ozan Balcı, oyuncak hediye ederek aileleri ile sohbet etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERBAA, DA, BEKLENEN, HASTANE, AÇILIŞI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı