Haber
16 Mart 2019 - Cumartesi 23:59
 
GENÇLER KÜLTÜRÜNE SAHİP ÇIKIYOR
BÜYÜK KARAYÜN GENÇLERI BİRLİK BERABERLİK GECELERİNE HAZIRLANIYOR
STK Haberi
GENÇLER KÜLTÜRÜNE SAHİP ÇIKIYOR

Zile Büyük Karayün Köyü gençleri, 23 Mart Cumartesi günü akşam saat 19.00 da İstanbul Sultangazi de bulunan Sultan 2 Düğün Salonunda gerçekleştirecekleri Gençlik Kolu Gecesine büyük bir coşkuyla hazırlanıyorlar.

 

Gençlik kolu başkanı Haydar Bütün, gazetemize verdiği demeçte şu ifadeler yer aldı: İstanbul gibi büyük bir metropol şehirde kültür, töre, örf ve ananemizi koruma ve gelecek nesillere aktarmanın ne derece güç olduğunun farkındayız. Kültürün korunması ve büyük şehirlerde köyümüzün kültürünün yok olmasının önüne geçmek istiyoruz.

Birlik beraberlik ruhu hiç olmadığı kadar gerekli diye düşünüyorum. Memleketimizin ne denli zengin kültürel kaynaklardan beslendiğinin bilincindeyiz. Tarihsel süreçte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehrin evlatları olarak tarihin bizlere yüklediği sorumluluk hiçte azımsanmayacak kadar büyük. Bu vesileyle, Tokat Zile Büyük Karayün Köyü Sosyal Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Gençleri olarak halaylar, türküler, şiirler, kıyafetler, yemekler, güzelim şivemiz ve daha sayamayacağım birçok değeri yaşayacağımız ve yaşatacağımız Gençlik Kolu Gecemizi gerçekleştireceğimiz günü sabırsızlıkla bekliyoruz.

 

Dernek başkanımız Bektaş Candan ve yönetim kurulumuz başta olmak üzere tüm köylümüze Gençlik kolu yönetim kurulu arkadaşlarım adına saygı ve sevgilerimi sunuyor ve Tüm Tokatlı hemşehrilerimize selamlarımı iletiyorum. Ayrıca sizlere Büyük Karayün Köyü gençleri adına teşekkür ediyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GENÇLER, KÜLTÜRÜNE, SAHİP, ÇIKIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı