Haber
24 Ocak 2021 - Pazar 10:32
 
Sancaktepe, Tokatlı Esnaflar Birliği kuruldu.
Sancaktepe Tokatlı Esnaflar Birliği On Beşlilerin Torunu Sloganı ile çıktığımız bu yol da, amacımız insan odaklı gönül esaslı insanları tanımak, tanıtmak ve yan yana gelmektir.
TOKAT Haberi
Sancaktepe, Tokatlı Esnaflar Birliği kuruldu.

Sancaktepe Tokatlı Esnaflar Birliği

On Beşlilerin Torunu Sloganı ile çıktığımız bu yol da, amacımız insan odaklı gönül esaslı insanları tanımak, tanıtmak ve yan yana gelmektir. 

 

Nasıl. On Beşliler topraklarımız için seferberlik devrinde birlik olduysa, bizlerde zor süreçten geçtiğimiz bu günlerde, Esnaflarımızın zorluklarını bilerek izleyerek yanında olmak ve güçlerimizi birleştirmek için inandığımız bir yola çıktık.

 

Büyük alışveriş merkezlerinin, büyük marketlerin, küçük esnafın, mahalle bakkallarınının belini büktüğü, esnafımızın birbirini tanımadığı bu zor  süreçte, yalnız kalan hemşerilerimizin yanında olmak ve esnafımızı sesi olup, gereken mercilerle esnaflarımızın sorunlarına çözüm bulmak için Tokat sevdalısı gönüllü arkadaşımızla, Sancaktepe Tokatlı Esnaflar birliğini kurduk.

 

Sen, ben demeden, ( Ötekileştirmeden ) Tokatlı hemşerilerimizle, ülkemizin yaşadığı ekonomik ve  kültürel zorlukları yan yana çözümler bularak, yürümek istiyoruz.

 

Nüfus bakımından Sancaktepe’de ilk sıra da olan, Tokatlıların kendi esnaflarını tanımadıklarını hatta esnafın esnafı tanımadığını farkettik.

Bu anlamda birileri bir şeyler yapmalıydı, esnaf ile halk arasında Gönül Köprüsü kurmalıydı, bizlerde Sancaktepe Tokatlı esnaf birliği olarak, bu misyonu üstlendik.

 

Umarım herkes  için hayırlısı olur.

 

İlk olarak mahalle mahalle esnaflarımızı ziyaret ederek, kim nerede ne iş yapmakta, bunu tespit etmek ve bunun bir kitapçık halinde Sancaktepe’de bulunan Tokatlı hemşehrilerimize ulaştırmak istiyoruz.

Pandemi koşullarını düşünerek, gereken önlemler kapsamı içinde  fırsat buldukça, esnaflarımızı bir araya getirip, onlarında fikirlerinden yararlanmak, fikir alış verişinde, bulunarak çözüm üretmek istiyoruz.

 

Yarınlara daha  umutla bakan bir esnaf birlikteliğine vesile olmak yan yana gelerek gücümüzü birleştirmek istiyoruz.

 

Hiçbir maddi beklenti içinde olmadan, tamamen gönüllü, böyle bir birlikteliğe ihtiyaç duyulduğunu düşünerek,

çıktığımız bu meşakkatli yolda tüm Tokatlı hemşerilerimizin bizlerinde yanında olmasını diliyoruz.

Bizlere destek veren başta yönetim kuruluna ve esnaflarımıza sesimizi duyuran herkese çok teşekkür ediyoruz.

Herşey Birlikte Güzel olacak.

Sancaktepe Tokatlı Esnaflar Birliği yönetimi

 

YÖNETİM KURULU 

Başkan. Murat İNCE

Başkan Yrd. Ahmet BAYLAN

Başkan Yrd. Salih KARLI

Başkan Yrd. Korkmaz ŞENCER

Yönetim kurulu. Ebru KANTEKİN

Yönetim kurulu. Arslan ÇETİN

Yönetim kurulu . Zöhre Aksakal

Yönetim kurulu. Barış BEKTAŞ

Yönetim kurulu. Sezgin BAYAR

Sosyal ağlar sorumlusu. Mert KARABOYA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sancaktepe,, Tokatlı, Esnaflar, Birliği, kuruldu.,
Yorumlar
Haber Yazılımı