Haber
16 Temmuz 2020 - Perşembe 15:02
 
TOKAT ŞEHİDİMİZ VAR
Düşen keşif uçağın da TURHALLI İRFAN AYDOĞAN ŞEHİT OLDU Artos Dağı'na çarparak kırıma uğrayan keşif uçağının içinde bulunan 2 pilot ile 5 emniyet personeli şehit oldu. Şehit olan emniyet personellerden İrfan Aydoğan’ın Bursa’da yaşadığı Tokatlı olduğu öğrenildi.
GÜNDEM Haberi
TOKAT ŞEHİDİMİZ VAR

Düşen keşif uçağın da
TURHALLI İRFAN AYDOĞAN ŞEHİT OLDU
Artos Dağı'na çarparak kırıma uğrayan keşif uçağının içinde bulunan 2 pilot ile 5 emniyet personeli şehit oldu. Şehit olan emniyet personellerden İrfan Aydoğan’ın Bursa’da yaşadığı Tokatlı olduğu öğrenildi.
 
Van'ın çevresinde keşif uçuşu yapan Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı envanterine kayıtlı İnsanlı Keşif Uçağı, Hakkari ve Van illeri çevresinde keşif ve gözetleme çalışmalarında bulunmak üzere havalanan ve içinde 2 pilot ile 5 emniyet personelinin bulunduğu uçağın Artos Dağı'na çarparak kırıma uğradığı yetkililerce açıklandı.
 
 
 
ŞEHİT CENAZELERİ HELİKOPTERLE TAŞINDI
Kırıma uğrayan Emniyet Genel Müdürlüğü Envanterine kayıtlı keşif uçağında şehit olan emniyet mensubu 2 pilot ve 5 personelin cenazeleri, helikopterle olay yerinden alınarak Van'daki hastaneye getirildi. Hastanede işlemlerinin tamamlanmasının ardından şehit polis memurlarının naaşları Van'da düzenlenecek törenin ardından memleketlerine uğurlanacak.
Van’da Artos Dağı’nda düşen keşif uçağında şehit olan komiser yardımcısı İrfan Aydoğan’ın acı haberi, Bursa’da bulunan baba ocağına ulaştı. İrfan Aydoğan'ın annesi Mediha Aydoğan'ın, Erzurum'da görevli olan oğlunun yanına 1 ay önce ziyarete gittiği ve şehit olduğu günde Erzurum'da bulunduğu öğrenildi. Tokat doğumlu 29 yaşındaki bekar komiser yardımcısı Bursa'da törenle toprağa verilecek.
Kaynak: Editör:
Etiketler: TOKAT, ŞEHİDİMİZ, VAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı