Haber
07 Şubat 2021 - Pazar 09:10
 
Tokat'ta koronavirüs aşılama çalışmaları devam ediyor
TOKAT'ta tüm Türkiye ile birlikte başlayan korona virüs aşılamaları devam ediyor. Tokat İl Sağlık Müdürü Hacı Ahmet Sümbül, 75 yaş üzeri vatandaşları aşılama çalışmalarınının devam ettiğini söyledi.
TOKAT Haberi
Tokat'ta koronavirüs aşılama çalışmaları devam ediyor

TOKAT'ta tüm Türkiye ile birlikte başlayan korona virüs aşılamaları devam ediyor. Tokat İl Sağlık Müdürü Hacı Ahmet Sümbül, 75 yaş üzeri vatandaşları aşılama çalışmalarınının devam ettiğini söyledi. 
Sağlık Bakanlığı tarafından tüm Türkiye genelinde başlatılan koronavirüse karşı aşılama çalışmaları Tokat'ta da devam ediyor.
Tokat Sağlık Müdürü Hacı Ahmet Sümbül, "İilimiz genelinde salgının yayılımını kontrol altına almak için yürüttüğümüz tanı,tedavi ve filyasyon çalışmalarımızda olduğu gibi aşılama çalışmalarımız da büyük bir gayret ve özenle devam etmekte. Bakanlığımız tarafından Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ) önerileri doğrultusunda oluşturulan aşılamada hedef gruplar sıralamasına göre ilimizde ilk etapta sağlık çalışanlarımız, huzurevleri, yaşlı bakımevlerinde ikamet eden vatandaşlarımız ve huzurevi, bakımevi çalışanlarının ilk doz aşı uygulamaları tamamlanmış; ayrıca 85 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın büyük bir kısmı kendi ikametinde mobil ekiplerimiz tarafından aşılanmış olup 75 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın aşılama çalışmaları devam etmektedir. Şu ana kadar ciddi anlamda yol aldığımız aşılama çalışmaları ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de yoğun gayretlerle yürütülmektedir" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tokat'ta, koronavirüs, aşılama, çalışmaları, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı