Yazı Detayı
30 Ocak 2020 - Perşembe 08:00
 
BİR KÖYÜN ;BİR BAŞKANIN FERYADI TOKAT İL ÖZEL İDARESİ BAŞKANLIĞINA
Salih Özeren
salihozeren@haberimvartokat.com
 
 

Tokat Zile Kozdere Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği /İstanbul olarak;1997 yılından beri yaklaşık 500 üyesi ile tüzel kişilik kazanmış ve halkımızı İstanbul gibi metropol bir şehirde birlik ve beraberlik içinde tutarak, şehir hayatının gereklerini yerine getirmesinde devletimizin kanun ve tüzüklerine uyarak faydalı bir birey olması yolunda sosyal ve kültürel sorumluluklarımızı yerine getirmekteyiz.

 

 

İstanbul'da çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetleri yaparken bulunduğumuz yerel belediyeler ile halkmız arasındaki ilişkileri düzenleyerek toplumun bireylerini ülkemize kazandırmak için; üniversite öğrencilerimize burslar, üyelerimize maddi ve manevi yardımlar, birlik ve beraberliğimizi perçinleyecek her yıl kır piknikleri, yemekli kaynaşma geceleri, milli tarih şuurunu ve doğa sevgisini geliştirici Çanakkale, Anıtkabir, Kapadokya turları; uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan gençlerimizi uzak tutmak için tokat futbol turnuvaları, satranç turnuvaları, semah ve saz kursları düzenledik ve bu etkinlikleri yapmaya da devam ediyoruz.

 

 

Yaptığımız hizmetler İstanbul ile sınırlı olmadığı gibi köy muhtarlığımızla da ;2007 Abazha yaylasında mahalli sanatçı ve milletvekillerinin ağırlandığı 4000 kişinin yoğun katılımıyla YAYLA ŞENLİĞİ yaparak, Abazha yaylasına 50 dönümlük alana 2009'da ağaçlandırma yaparak Zile köyleri arasında bir ilki gerçekleştirdik. Köy Mezarlığı ve İlkokul çevresini 600 metre duvar örerek, köy ilkokuluna 10 adet bilgisayar ve kırtasiye bağış yaparak, köye ait 3 adet çeşmeyi faal edip hizmete açarak, Köy içi meydanına KÖY İÇİ HİZMET BİNASI (2 katlı,alt kat cenaze yıkama, morg, kurban kesim yeri, abdesthane ve odunluk, üst kat ise muhtarlık, köy odası ve misafirhane, 2014 yılı 100.000 tl ) bina yapılarak,Köy içi meydanı parke halkın katkıları ile döşenerek omuz omuza milli bir ruhla Kozdere köyümüze yardımlar ve hizmetler yapmış bir dernek olarak;

 

 

Dernek olarak gücümüz oranında yaptığımız hizmetlerin yanında gücümüzü aşan büyük alt yapı gibi köyümüzün 3 km yolunun asfalt olması hizmetleri de; Tokat İ Özel İdare Başkanlığı olarak sizlerin yapmasının kamusal bir görev olduğunu belirtmek isteriz. Elbette 5 yıllık plan dahilinde olmadığı, ödenek bulunmadığı, köylere hizmet götürme birliği sıralamasında yer almadığı, dilekçelerin verilmediği gibi nedenleri, 2000 yılından bu tarafa Zile de ve Tokatta görev yapmış kaymakam ve Valilerimizden çok dinledik. Sadece milletvekillerimizin de seçimden seçime geldiği fakat iktidardan tarafa oy kullanmadığı için de zaten safı belli olan köyün yolunun yapılamayacağı bilinen bir gerçek.

 

 

Ülkemize vatani görevi yaparken, vergi verirken ayrımcılık yapılmayan köyümüze iş hizmete gelince ödenek yok oluyor, dilekçeler sümen altı ediliyor, kuru sözle yönetici ve muhtarımız ağızlarına çalınan bir kaşık balla, bir bardak çayla gönderiliyor. Sayın Cumhurbaşkanımız Türk otomobilini yapacak bir babayiğit çıkar diyor ama KOZDERENİN 3 KM.lik YOLU'nu yapacak bir babayiğit, kaymakam ve vali çıkmıyor, çıkamıyor pes doğrusu, Anadolu'dan, memleketimden hikayeler...

 

 

Sayın Valim: Bir umudum sizde kaldı, dilenmiyorum, vergisini verdiğim vatandaşlık hak ve ödevlerimi yerine getirdiğim bu güzel ülkemde lütfen Kozdere Köyü 3 km lik yolumuzu asfalt yaparmısınız? Köye dönüşü kolay kılmak için, dede ile torunu buluşturmak için,  Emekliyi köyüne döndürmek için,  kapanan kilitli kapıları açmak için, Zilemize köyümüze sahip çıkarak göçü önleyip kalkınmayı özümüz olan köyümüzden başlatmak için, lütfen Kozdere Köyü 3 km lik yolumuzu yaparmısınız..! 

 
Etiketler: BİR, KÖYÜN, ;BİR, BAŞKANIN, FERYADI, TOKAT, İL, ÖZEL, İDARESİ, BAŞKANLIĞINA,
Yorumlar
Haber Yazılımı